Skocz do zawartości
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Kacper Górecki

Regulamin PLWS 2015

Polecane posty

Witam,

Najnowsze, niemal ostateczne ustalenia:

- Organizator każdego z województw ma prawo wyboru spośród trzech formy rozgrywek tj. sektory - 2 os. drużyny, sektory - 3 os. drużyny, boksy - 2 osobowe drużyny. W najbliższym czasie do każdej z nich przygotuję odrębne zapisy w regulaminie. 

- Finał odbędzie się w formule boksów, a po nim każdy będzie mógł się wypowiedzieć co o tym sądzi.

- Jeśli w regulaminie brakuje jakiegoś zapisu dane zagadnienie rozstrzyga organizator.

Na forum powstanie jeden dział PLWS, w którym znajdą się podkategorie dla wszystkich województw. Zniknie podział na strefy podobnie jak na nowej stronie PLWS. Do końca tygodnia przedstawię oficjalnie organizatorów w poszczególnych województwach wraz ze wszystkimi danymi kontaktowymi.

Pozdrawiam

Osobiście w pełni zaakceptowałem i akceptuję propozycje rozgrywania eliminacji w dowolnej formie dlaczego ?dlatego ,że rozumiem podejście ludzi do przyzwyczajeń( indywidualistów)i dmuchania na zimne w przypadku czegoś nowego.

Jednak (chyba)jako jedyny w Polsce postaram się rozegrać eliminacje w formule boksów -Dlaczego?dlatego ,że finał będzie w takiej formule i jako jedyny nie będę miał problemów z dograniem się z kolegą z drużyny ,oraz nie będę miał problemów kogo odrzucić w finale.Sprawa jest czysta i oczywista .

Zadowolony jestem  również z frekwencji  ,zainteresowania oraz ogromnego poparcia dla łowienia w boksach na naszym terenie na dzień dzisiejszy.Łatwość dobierania się w pary powoduje wzrost zainteresowania ,gdzie w tamtym roku trzy osobowe drużyny dla niektórych były nie do przejścia .

Myślę  ,że to forma na naszym terenie ma dobrą opinię, gdyż od dobrych kilku lat taką formułę otwartych zawodów organizuje koło z Kostrzyna  i Słubic i frekwencja jest zawsze ogromna.Było mi łatwiej niż innym województwom gdzie to jest jakaś nowość  .

Dzisiaj wieczorem postaram się podać  wstępne daty i łowiska na których przeprowadzimy eliminacje w Lubuskim :)

Witam,

Zaktualizowałem Regulamin 2015 (1 post w tym temacie). Do jutra nadam prawa moderatorów organizatorom Ligi w poszczególnych województwach. We własnym zakresie mogą opublikować własne regulaminy, jednak nie mogą wykraczać poza ogólne zapisy. W zasadzie od tej chwili organizatorzy mają już z naszej strony jasną sprawę i mogą przystąpić do pracy w zakresie lokalnych rozgrywek.

Pozdrawiam

Zaktualizowałem Regulamin 2015 (1 post w tym temacie).

Brawo Kacper za rozsądek, słowa uznania za kompromis w ustaleniu regulaminu. Dozwolone opcje są optymalnymi rozwiązaniami dla wszystkich uczestników PLWS 2015

Jednak (chyba)jako jedyny w Polsce postaram się rozegrać eliminacje w formule boksów -Dlaczego?dlatego ,że finał będzie w takiej formule i jako jedyny nie będę miał problemów z dograniem się z kolegą z drużyny ,oraz nie będę miał problemów kogo odrzucić w finale.Sprawa jest czysta i oczywista .

Jacku, skąd u Ciebie taka zdecydowana pewność uczestnictwa w finale PLWS 2015? Czy to jest czyste i już oczywiste?

Edytowano przez Łukasz Hudzik

Brawo Kacper za rozsądek, słowa uznania za kompromis w ustaleniu regulaminu. Dozwolone opcje są optymalnymi rozwiązaniami dla wszystkich uczestników PLWS 2015

Jacku, skąd u Ciebie taka zdecydowana pewność uczestnictwa w finale PLWS 2015? Czy to jest czyste i już oczywiste?

Oj ! Łukasz chodzi o to ,że ja jako organizator w Lubuskim dotyczy to mich drużyn....  ,a tak na marginesie- mój awans ...powiem tak -żebym w to nie wierzył to po porostu bym nie startował :P:)

kibic z dala sie nie .... Jednak postanowiłem sie wtrącić. moim zdaniem, każda forma promocji wyczynu jest porządna. jednak nalezy zastanowić sie czy droga przyjęta jest słuszna. Jako iż lowie w kraju zrzeszajacym najwieksza ilośc startujących zawodników, postanowiłem to trochę przybliżyć. Najważniejsze! Drużyny na kazdym szczeblu rozgrywek składają sie z czterech osob płci męskiej. Dla kobiet, juniorów, organizowane sa oddzielne rozgrywki. Podział to

1) ekstraklasa (zawodowcy) 40 drużyn- od tego roku najpierw 50. Zawody rozgrywane sa w trzech turach 2 dniowych i dwoch 1.

2) pierwsza liga: podzielona jest na 6 grup (po trzy województwa) od 30 do 40 drużyn- 6 prub jedno dniwych

3) liga wojewódzka (tyle lig ile województw) po około 60 drużyn w zależności od ilości zawodników w niższej lidze. jeżeli chodzi o zawody to jest dość skomplikowane. Po czterech turach ta górna walczy o awans, a dolna o utrzymanie. ON i OFF.

4) liga powiatowa bez limitu drużyn. 6 prub najcześciej na tej samej rzece (to typowe zawody dla początkujących, blisko, tanio i z odmiennym regulaminem) Zdarza sie, ze w jednym powiecie startuje ponad 70 drużyn cztero osobowych. Jeżeli przeliczymy to na ilośc powiatów, to wyjdzie niesamowita liczba.

Oczywiscie, użyłem województwa, powiatów, tak naprawdę to trochę inaczej sie nazywa. najważniejszy jednak jest przekaz, a myśle, ze wszyscy zrozumieli.

drużyny zrzeszone sa w klubach. w jednym, moze byc kilka z pierwszej, drugiej, trzeciej. Kazda drużyna ma sponsora, zawodnik nie ponosi kosztów związanych z opłatami startowymi. Wielokrotnie otrzymuje (tak jest w moim przypadku) zwrot kosztów udziału. nie sa to pieniądze a możliwość (wzięcia ze wskazanego sklepu) Żanet, przynęty, splawikow itd. Za ścisle określona wartość.

Sponsor: Przed rozpoczęciem sezonu każdy zawodnik otrzymuje (za darmo) bluzy, koszulki, kurtki, spodnie od sponsora. Np COLMIC.

Jest zobowiązany startować w tych barwach. parasol, kukły, torby tez z logo sponsora. Niejednokrotnie sponsor życzy, aby zawodnicy używali wyłącznie jego sprzęty. Dotyczy to prawie wyłącznie ekstraklasy. Najcześciej klub podporządkowany jest sklepowi wedkarskiemu, który sprzedaje wyroby sponsora. To tyle, oczywiscie w wielkim skrócie!

Jezeli chdzi o BOX, czyli zawody parami. Rozgrywane sa gdy ilośc zawodników jest ogromna, lub rozgrywana sa na rożnych odcinkach rzeki. Prosze sobie wyobrazic, ze wybierajcie sie w dwójkę, losowanie i... jeden w pierwszym sektorze, drugi w ostatnim na trzecim odcinku rzeki. Kto kogo zawiezie? Jeżeli łowią obok siebie, nie ma kłopotu. Czy to przejdzie w Polsce? Kibic z dała... Jednak dwoch to ni banda ni drużyna. Pozdrawiam serdecznie marek

kibic z dala sie nie .... Jednak postanowiłem sie wtrącić. moim zdaniem, każda forma promocji wyczynu jest porządna. jednak nalezy zastanowić sie czy droga przyjęta jest słuszna. Jako iż lowie w kraju zrzeszajacym najwieksza ilośc startujących zawodników, postanowiłem to trochę przybliżyć. Najważniejsze! Drużyny na kazdym szczeblu rozgrywek składają sie z czterech osob płci męskiej. Dla kobiet, juniorów, organizowane sa oddzielne rozgrywki. Podział to

1) ekstraklasa (zawodowcy) 40 drużyn- od tego roku najpierw 50. Zawody rozgrywane sa w trzech turach 2 dniowych i dwoch 1.

2) pierwsza liga: podzielona jest na 6 grup (po trzy województwa) od 30 do 40 drużyn- 6 prub jedno dniwych

3) liga wojewódzka (tyle lig ile województw) po około 60 drużyn w zależności od ilości zawodników w niższej lidze. jeżeli chodzi o zawody to jest dość skomplikowane. Po czterech turach ta górna walczy o awans, a dolna o utrzymanie. ON i OFF.

4) liga powiatowa bez limitu drużyn. 6 prub najcześciej na tej samej rzece (to typowe zawody dla początkujących, blisko, tanio i z odmiennym regulaminem) Zdarza sie, ze w jednym powiecie startuje ponad 70 drużyn cztero osobowych. Jeżeli przeliczymy to na ilośc powiatów, to wyjdzie niesamowita liczba.

Oczywiscie, użyłem województwa, powiatów, tak naprawdę to trochę inaczej sie nazywa. najważniejszy jednak jest przekaz, a myśle, ze wszyscy zrozumieli.

drużyny zrzeszone sa w klubach. w jednym, moze byc kilka z pierwszej, drugiej, trzeciej. Kazda drużyna ma sponsora, zawodnik nie ponosi kosztów związanych z opłatami startowymi. Wielokrotnie otrzymuje (tak jest w moim przypadku) zwrot kosztów udziału. nie sa to pieniądze a możliwość (wzięcia ze wskazanego sklepu) Żanet, przynęty, splawikow itd. Za ścisle określona wartość.

Sponsor: Przed rozpoczęciem sezonu każdy zawodnik otrzymuje (za darmo) bluzy, koszulki, kurtki, spodnie od sponsora. Np COLMIC.

Jest zobowiązany startować w tych barwach. parasol, kubly, torby z logo sponsora. Niejednokrotnie sponsor życzy, aby zawodnicy używali wyłącznie jego sprzętu. Dotyczy to prawie wyłącznie ekstraklasy. Najcześciej klub podporządkowany jest sklepowi wedkarskiemu, który sprzedaje wyroby sponsora. To tyle, oczywiscie w wielkim skrócie!

Jezeli chdzi o BOX, czyli zawody parami. Rozgrywane sa gdy ilośc zawodników jest ogromna, lub rozgrywana sa na rożnych odcinkach rzeki. Prosze sobie wyobrazic, ze wybierajcie sie w dwójkę, losowanie i... jeden w pierwszym sektorze, drugi w ostatnim na trzecim odcinku rzeki. Kto kogo zawiezie? Jeżeli łowią obok siebie, nie ma kłopotu. Czy to przejdzie w Polsce? Kibic z dała... Jednak dwoch to ni banda ni drużyna. Pozdrawiam serdecznie marek

Marku,

wiadomo że Polska nie osiągnie takiego poziomu wyczynu (pod względem organizacyjnym i finansowym) jak na zachodzie. Nie ma opcji, że moja bardzo przeciętna osoba zapisze się do klub i dostanie kotły i ubrania. Dobrze wiesz ile jest klubów w naszym kraju które inwestują w swoich zawodników pieniądze - na palcach jednej ręki można policzyć. Druga sprawa kto i w jaki sposób organizuje GPP.

Uważam, że to co robi Kacper, to fajne towarzyskie przedsięwzięcie (nie licząc finału) obejmujące cały kraj i każda inna forma niż pojedyńczy start jest super sprawą bo rozwija wyczyn, gdyż dla dobra drużyny jest wymiana informacja dla wspolnego osiągnięcia wyniku.
Forma boksów napewno urozmaici standardowe formy startów.

Ja napisałem, ten tekst- nie aby krytykować. Chciałem przybliżyć, model włoski. Jak zauważyłeś, napisałem, ze każda promocja wyczynu jest porządana. Choć iPad zmienił na porządna. Wiem, ze daleka droga przed nami. ja popieram, każde działania Kacpra! nawet muszę mu osobiście podziękować, za to co robi- on i wielu innych. Jestem, trochę przeciwny Boxom i tyle. Jednak chylę głowę przed organizatorami. Aby sie rozwijać nalezy zacząć- koniec, kropka. Moj opis włoskiej ligi jest przykładem do, którego nalezy lub mozna dążyć. zwróciłem uwagę na sponsorów. Na kazdym forum znajdziecie nazwy, Mivardi, Robinson, Sensas, Maver. Pytam. Ile oni wkładają w rozwój wyczynu? Ile klubów jest przez nich sponsorowanych. Puchar tego i tego i wy bierzecie wtym udział? nagroda 1000 zł, wpisowe 100! pięćdziesięciu zawodników, cos za drugie i trzecie. A reszta kasy gdzie? To powinno nazywać sie- ZAWODY dla robienia KASY, nie Puchar ??. WE Włoszech wszyscy by to olali. Colmic Day, Tubertini Day, Trabucco Day. symboliczne wpisowe za obiad! Kupa nagród i miłe towarzystwo. Zacznijcie wymagać od producentów sprzętu przeznaczania części zysków na rozwój sportu wędkarskiego. BEZ KASY nawet 10 KACPROW nic nie zrobi. Dziekuje i przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem.

Pragne podziękować wszystkim osobom które starają sie rozwijać WYCZYN w tak trudnej dla niego sytuacji.