Skocz do zawartości

Żyłka przyponowa

Polecane posty

Witam

Chciałem zapytać jakie żyłki stosujecie na przypony na wody stojące. Ja kiedyś stosowałem Mavera SLR, później Mivardi Terminal Ultra i Evo-X. W tym sezonie chciałbym wypróbować żyłki Rive Hooklenght i chciałem zasięgnąć opinii osób które ich używają bo chce zakupić całą potrzebną mi rozmiarówkę. Czy można tą żyłkę przyrównać do wspomnianego Mavera?

Pozdrawiam

Jeśli można dodać swoje doznanie :) to ja od 3 sezonów stosuję żyłkę Stroft , jest trochę przegrubiona , ale nieznaczne z tym że zakupuję ją na ebay-u , nie wiem czemu ale różni się od tych które mamy w sklepach . Ebay niemiecki . Stosowałem Mivardi , ale może trafiłem na jakiś felerny wypust , bo niestety rwała się jak włosy :) :) Natomiast w tym sezonie swoje próby odbędę na żyłce Drean Rig Line żyłka dość miękka , wydaje się że będzie chyba bardzo dobra .

Drennan Rig jest niestety dość mocno przegrubiony. Dodatkowo jest chyba za miękka, bo trudno zawiązać haczyk żeby nie powstał "świński ogonek". To już Drennan Supplex wydaje się być lepszy. Haczyki robią rewelacyjne ale żyłki niestety nie wyszły. Rive ma świetne żyłeczki. Lepiej dołożyć kilka złotych do szpulki (w sumie może i mniej bo ma przecież 60 m). Używam drugi sezon i nie słyszałem złej opinii :) 

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Używam także Super Cup i mam pozytywną opinię na temat tej żyłeczki. Ma ona dodatkową zaletę, że można ją nabyć prawie wszędzie. Odradzam żyłeczki Trapera, wytrzymałość jest ok ale odkształcanie plus łatwość z jaką można zmiażdżyć żyłkę naprawdę pozostawia wiele do życzenia. Za wyjątkiem tej żyłki używałem żyłeczki Trabucco T-Force Competition Pro, bardzo mała rozciągliwość eliminuje sens wiązania na niej delikatnych haczyków, jest mocna (bo pewnie ma większą średnice niż w/g specyfikacji ale trudno).

• 2 weeks later...

Drennan Rig jest niestety dość mocno przegrubiony. Dodatkowo jest chyba za miękka, bo trudno zawiązać haczyk żeby nie powstał "świński ogonek". To już Drennan Supplex wydaje się być lepszy. Haczyki robią rewelacyjne ale żyłki niestety nie wyszły. Rive ma świetne żyłeczki. Lepiej dołożyć kilka złotych do szpulki (w sumie może i mniej bo ma przecież 60 m). Używam drugi sezon i nie słyszałem złej opinii :)

Mierzyłem żyłki Drennan Rig Line mikromierzem i idealnie trzymają wymiar.

• 4 weeks later...
  • 1 year later...