Skocz do zawartości
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Przemek Kalita

Rękawice do Tyczki

Polecane posty

Witam.  Poszukuje najlepszych rękawic do operowania lekko wilgotną tyczką, tak aby gładko ją przesuwać, szczególnie przy nęceniu kubkiem. Nie interesuje mnie suszenie rąk i wędki talkiem i tym podobnymi środkami. Rękawice mogą być z palcami. 

Zbyt dużego wyboru nie ma.

Od niedawna na rynku są rękawiczki Yuki, poza tym jest tylko dragon który dość często ulega wytarciu i Tubertini które również bardzo często się niszczą. Kiedyś był dostępny sensas i jego polecam, chociaż nie wiem czy jeszcze znajdziesz rękawiczki tej firmy.

Obecnie "dobijam" dragona, które służyły mi około 3-4 miesiące.

Tubertini rozpadły się po 4 wypadach więc nie polecam.

Sensasa już nigdzie nie znajdziesz (te wytrzymały cały sezon).

A Yuki będę zamawiał w przyszłym tygodniu i zobaczymy co to jest za towar :).

Edytowano przez Konrad1996

Rękawiczki neoprenowe nie są dobrym rozwiązaniem bo neopren szybko się wyciera, sensas ma specjalne rękawiczki do tego celu z śliskiego materiału nazywają się ,,mitaines super glisse''

Ja kiedyś w Lidlu (chyba) kupiłem jakieś tanie rękawiczki, ze śliskiego materiału, nie kosztowały więcej niż 10zł więc żadna strata. Paluchy obciąłem w połowie, żona zaszyła końcówki by się nie pruło i wrzuciłem do kosza. Łowiłem w niej (bo zakładam tylko na lewą rękę) ze 2-3 razy, ale nie widzę aby jakoś się zużyła. Oczywiście zakładałem wyłącznie gdy lekko kropiło - bo wtedy jest najgorzej, jak mocno pada cały czas, albo w ogóle nie pada rękawiczka nie jest mi potrzebna.

Także czasami może warto poszukać jakiegoś nie-wędkarskiego zamiennika? Szczególnie, gdy jest taki tani? ;-)

Z tego co widzę u Gienka są takie rękawiczki

http://www.gienek-gliny.pl/produkty/sensas/odzie?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5539&category_id=87

Ale jakoś nie widzę żeby wygodnie się z nich korzystało - tyczka nie będzie się łagodnie przesuwać. Ja sam używam rękawiczek montażowych, jakie używane są do montażu sprzętu elektronicznego - koszt. kilka zł. Problem tylko w zimne dni bo nie są grube.

Krzysiu, masz na myśli rękawiczki antyelektrostatyczne, takie jakich używają serwisanci przy naprawach telefonów? A na marginesie, rękawiczki mogą być tanie i nawet palców bym nie obcinał, bo to na czas nęcenia kubkiem przy wilgotnej wędce ( zalana deszczem lata jak pocisk ). Dziękuje wszystkim za pomysły i odpowiedzi, jak zakupie jakieś i się sprawdzą to napiszę na forum.

Edytowano przez Przemek Kalita

Witam

Bardzo mnie zainteresował temat rękawiczek, i znalazłem tu bardzo przydatne info.

Natomiast mam inne pytanie - na innym forum jakiś czas temu była podobne dyskusja, i pojawił się temat zamiennika dla rękawiczek. Był to specjalny uchwyt  w formie rury nakładanej na tyczkę, bodajże produkcji Milo. Czy ktoś używał takiego patentu? A jeśli tak, to gdzie to kupić?

Pzdr

Ja używałem 2óch rodzai rękawiczek - pierwsze to rękawiczki z polaru kosztują od 6-9zł -( do nabycia w sklepach z odzieżą roboczą ) kupuje jak najmniejsze żeby wcisnąć rękę i obcinam palce, a drugie to, rękawiczki kosmetyczne do nabycia np w rossmanie ( takie do nakładania maseczki ) tyle że te są białe. ale też spełniają swe zadanie. nawet jak para służy na 3-4 wyjazdy ( polarowe dłużej )  to żadne pieniądze przecież nie zawsze pada :-)

Witam,

Ja kupiłem w decathlonie najtańsze rękawiczki do jazdy rowerem, nie posiadają antypoślizgów ani tym podobnych. O wytrzymałości mogę powiedzieć tylko tyle, że posiadam je dwa lata i służą mi tylko do wyjazdów z kubkiem wilgotną wędką