Skocz do zawartości

FINAŁ PLWS 2020 16-18.10.2020

Polecane posty

Dzień dobry,

Polska Liga Wędkarstwa Spławikowego (PLWS) powstała z idei zawodów tworzonych przez zawodników dla zawodników.
PLWS nie ma zewnętrznych środków finansowych. Każde województwo które organizuje eliminację jest małą indywidualną ligą umożliwiającą wystawienia drużyn do finału.
Eliminacje, a co za tym idzie finał nie jest "FIRMA CUP" która zarabia, promuje się, może inwestować lub stracić na tym przedsięwzięciu.
Dlatego też, finał PLWSa jest płatny (jedzenie, sędziowie, puchary, toalety, sędziowie, wagowi, nagrody)

W 2020r. odbyły się eliminację w 6 województwach

Dolnośląskie - 20 drużyn
Lubelskie - 12 drużyn
Lubuskie - 22 drużyny
Łódzkie - 13 drużyn
Śląskie - 22 drużyny
Świętokrzyskie - 16 drużyn

W finale przewidzianych jest 36 drużyn:
ILOŚĆ DRUŻYN W FINALE
Dolnośląskie - 7
Lubelskie - 4
Lubuskie - 8
Łódzkie - 4
Śląskie - 8
Świętokrzyskie - 5

Finał: Wrocław Kanał Karłowice 16-18.10.2020r.
Ze względu na sytuację na świecie (COVID-19) finał może być w każdej chwili odwołany.

Kolejne informacje dot. finału będą podawane w KOMUNIKATACH.

Sprawy organizacyjne:

Dolnośląskie - zakończona. 
Lubelskie - zakończona 
Lubuskie - zakończona 
Łódzkie - 20.09 ostatnia tura. 
Śląskie - zakończona 
Świętokrzyskie - 26.09 ostatnia tura

Proszę koordynatorów o przesłanie nazw drużyn i zawodników  zakwalifikowanych do finału. 

Opłata za start - 300pkt od osoby (600 pkt drużyna) 

Płatne do 7.10.2020 za pośrednictwem koordynatorów województw. 

Startowe stanowi bezpośrednio zgłoszenie uczestnictwa.

Ewentualne pytania proszę kierować na email dorian.pitera@gmail.com

Przewidywane orientacyjne nagrody dla pierwszej trójki. 
I 4000
II 3000
III 2000

+ nagrody IV-X

Wszystkie w formie got. 

Zważywszy że pierwsza koncepcja z przed kilku lat,której też po części miałem udział promująca tanią i powszechną ligę upadła (zanim się rozkręciła). Dodając do tego ,że sponsorzy są dalecy od  jakiegokolwiek sponsorowania PLWS -startowe 600 pkt .moim zdaniem jest to minimalna kwota która daje szansę na samofinansowanie się finału.Patrząc pod kontem innych komercyjnych zawodów gdzie startowe to 150 pkt.za dzień,oczywiście pod szyldem reklamowym i towar wydawany po kosztach hurtowych ,a i tak z zarobkiem to finał PLWS powinien kosztować 150 pkt za dzień za osobę. Mnożąc to przez trzy dni obowiązkowe , które organizator społecznie nie reklamując żadnej firmy ani na tym nie zarabiając przesiedzi na łowisku (cztery dni bo w czwartek już tam będą)to wychodzi 450 od osoby co daje 900 pkt od drużyny i to na obecne czasy daje powodzenie finału bez spinania się i obawy że się impreza nie zamknie w kosztach.

Przy kwocie 600 pkt.Dorian szacun ,ale będziesz musiał przeprowadzić dużo negocjacji i spiąć się na wyżyny, aby się zamknąć w tej kwocie i to wszystko w formie got.

Wiem i czuję to,co spadnie na mnie po takim tekście,ale Panie i Panowie siedem lat temu startowe w komercjach już wynosiło 100-120 pkt.a średnia płaca w firmach na godz.wynosiła max 10-12zł.Teraz to 18 zł ma u mnie ten co sprząta i się uczy nie wspomnę o fachowcach i oczywiście 500 na każde dziecko.Niestety chcemy walczyć o jak najlepsze nagrody trzeba na to się zrzucić .

Ja w przyszłym roku w lubuskim podnoszę startowe na 800 pkt.i w takim układzie pierwszy raz przez te wszystkie lata nie dołożę do ligi .Różnie bywało ,ale z własnej kieszeni  wykładałem od 300 -600pkt. Mogę to dalej robić nie jest to dla mnie jakieś wielkie obciążenie finansowe w stosunku rocznym !!! ale.......czemu miałbym to uczynić???

• 4 weeks later...