Skocz do zawartości
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Jacek Denkiewicz

Regulamin PLWS w Lubuskim

Polecane posty

 

Regulamin Zawodów dla woj.Lubuskiego

1.Prawo startu mają tylko drużyny dwu osobowe .Jest możliwość zmiany jednego zawodnika w drużynie w przypadkach losowych na dowolnie wyznaczoną osobę, która w danym roku nie brała udziału w zawodach PLWS w innej drużynie.Warunek -jeden z dwóch zgłoszonych zawodników na pierwszych zawodach musi brać udział w zawodach w danym dniu.

2.Łowimy w boksach drużynowo ,w których dla wód stojących i płynących stanowisko wynosi min.20m.zawodnicy w boksie siadają w dowolnej odległości od siebie, oraz łowiąc dowolną techniką spławikową.

3.Zawody jeden dzień jedna tura z podziałem na sektory. Minimalna liczba startujących w sektorach to pięć drużyn ,maksymalna siedem, tak więc max. trzy sektory.Ilość sektorów będzie uregulowana w zależności od startujących drużyn w dniu pierwszych zawodów i będzie obowiązywać przez całe eliminacje.

3a.Punktacja .Za pierwsze miejsce 1pkt.sektorowy,drugie 2pkt sektorowe itd....Suma miejsc sektorowych decyduje o zajmowanym miejscu w tabeli ogólnej(końcowej),przy tej samej ilości punktów decyduje waga ryb.

3b.Zwycięzcą jednej tury jest drużyna, która wygra sektor i będzie miała największy wynik punktowy w śród zwycięzców sektorów(zasada porównywania wyników sektorowych)

4.Prawo startu w lidze ma dwadzieścia jeden drużyn -drużyny startujące w 2015 mają prawo pierwszeństwa startu pod warunkiem zgłoszenia się do końca marca 2016r.nowe drużyny przyjmowane będą do 01.05. 2016r.liczy się kolejność zgłoszeń.Po tym terminie nie będzie możliwości przyjmowania drużyn.

 

4a.Przyjmujemy drużyny z innych województw.

5.Jeśli zgłosi się większa ilość drużyn jak dwadzieścia jeden z pozostałych(22,23.....przypominam kolejność zgłoszeń) zostanie stworzona druga liga ,która będzie rywalizować o awans na 2017r

6.W przypadku systemu dwu ligowego do drugiej ligi spada pięć ostatnich drużyn z eliminacji ,oraz automatycznie pięć najlepszych drużyn z drugiej awansuje.

7.Brak drugiego zawodnika z drużyny w boksie ,lub drużyny na danych zawodach automatycznie dyskwalifikuje drużynę w tym dniu.Za dyskwalifikację drużyna otrzymuje maksymalną ilość punktów sektorowych przyjętą na pierwszych zawodach plus dwa.

8.Startowe 65 pkt. od osoby tj.130 od drużyny za turę .Startowe z góry za trzy tury tj.400zł .Startowe do uzgodnienia .Całość przeznaczona na wygrane i posiłki w zawodach minus 150 z każdych zawodów dla sędziów na łowisku.

9.Wszelkie kwestie dotyczące wymiarów ochronnych oraz pozostałych regulaminów zawodów regulują przepisy PZW lub innych właścicieli lub dzierżawców na których odbywać się będą zawody PLWS.


10.Ryba zacięta przed końcowym strzałem zawodów ma prawo być wyholowana po czasie i zaliczona do wyniku zawodnika .
W takim przypadku zawodnik holujący ma obowiązek równo ze strzałem kończącym okrzykiem poinformować sędziego lub kolegów z sąsiednich stanowisk o zaistniałym fakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :-D Panie Jacku czy planuje Pan przeprowadzić zawody z cyklu PLWS na wodach nie tylko "obłowionych "przez zawodników z okregu gorzowskiego ? Bo z tego co czytałam to wszystkie zawody odbyły sie na Warcie i na łowiskach ktore macie "obcykane"

Jestem przekonana że na południu wojewodztwa ale w innym okregu też sa rowne i atrakcyjne łowiska a nie tylko Warta Warta i Warta .Mówiąc wprost łowiska wybieracie pod siebie nie licząc sie z południem gdzie też są chętni aby PLWS powalczyć. I nie chodzi mi tu o rodzaje łowisk na których trzeba łowić bo sama chetnie połowie i się sprawdze na np.Warcie ale o sam fakt i zasadę aby wszyscy mieli równe szanse i w miare podobne odległosci .Wydaje mi się że zawody powinny odbywać się na granicy okręgów , lub naprzemiennie 2 tury okreg zielonogorski 2 tury gorzowski . Wydaje mi się że startujacy z checią zgodza sie na rywalizacje w czterech turach i z podziałem jak wyżej na łowiska :-D

Pozdrawiam mała mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje na przyszły rok jednak pod warunkiem równego łowiska dla min.42 osób i pomocy przy organizacji łącznie z rezerwacją łowiska na waszym terenie.

W tym roku z waszego okręgu w PLWS startowało pięć drużyn i jednym głosem stwierdzili iż takich równych i łownych łowisk u was nie ma .

W tamtym roku zorganizowałem z pomocą turę w Nowej Soli na Odrze i stwierdzam stanowczo iż to łowisko dla tej liczby ludzi się nie nadaje .

Nie posiadamy w lubuskim zalewu na wody stojące który pomieścił by 42 osoby na równych warunkach.Poza Kanałem Ulgi w Gorzowie oraz Kanałem Warnickim w Kostrzynie , które w tym  sezonie  średnio miały ok.30- 40 cm wody.

Nie znam jeziora w Lubuskim, które zapewniło by wszystkim równy start .Tak więc odpowiedź na dzień dzisiejszy jest jedna w miarę równa Warta,Warta i jeszcze raz Warta.

Jestem jednak otwarty na konkretne propozycje na całym naszym terenie i obiecuję ,że potraktuję je poważnie, wraz z przyjazdem(na zaproszenie) i osobiste  przetestowanie łowiska.Zaznaczam ,iż łowisko powinno mieć niewielkie różnice w sektorach w głębokości , zachęcać wynikami na treningach, oraz odbytych zawodach towarzyskich.

Tutaj chodzi o to, aby naprawdę połowić..... w końcu  jest zabawa za nasze pieniądze  z przyjazdem to wcale nie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Wczytywanie...
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...