Skocz do zawartości
Forum PLWS

Swatrak

Forumowicz
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Swatrak

 • Ranga
  Nowy

Profile Information

 • Skąd:
  Lublin
 • Okręg
  Lubelski
 1. Okej dzieki..niestety nie mialem glinki dalem Rozpraszacza Górka.
 2. Długo trzeba rozmrażać takiego jokersa ?
 3. Tak przeczuwałem,ale chciałem się upewnić.Dzięki!
 4. Mam pytanie do Kacpra,może wypowie się też ktoś inny. Przygotowałem sobie taką oto glinę dziś: 4 części ziemi torfowej ( ziemia kopana) 2 części gliny rozpraszającej 1\10 części minerału mokrego Wszystko połączyłem i przetarłem przez sito. Ziemia była wilgotna,dość dobrze wilgotna lepiło się z niej z łatwością kule i po upadku z 1 m do wiadra rozpadała sie na mniejsze części lecz nie calkowicie - było kilka grudek grubszych. Glina od razu z paczki,z łatwością lepiło sie kulki które sie rozpadały po upadku. Najpierw przetarłem glinę razem z ziemia,a potem drugi raz już z minerałem. Po dodatku minerału mieszanka ciężej przechodziła przez drobne sito. Ulepiłem 3 kulki. Na każdą wystarczyło po 10 ściśnięcie - lekkie,średnie i mocne. Kulka lekko lepiona rozpadła sie w 1 minutę,srednio lepiona w ok.2,5 minuty a kulka mocno lepiona stała ,wbiłem w nią nóż i wyjąłem ja z wody i sie nie rozpadła. Stąd moje pytanie: Czy moja ziemia była za mokra ? Czy może jest to dobry mix na podawanie kul lekko i srednio ściśniętych ? Dodam,że kulki lekko i srednio ściśnięte świetnie pracowały,osypywały się,robily lekką smugę i stożek.
 5. A przewożenie ochotki na zawody ? Załóżmy, że trzymam ją w butelkach w lodówce,a potem ją wysuszę w ręczniku i przełożę w gazetę ?
 6. Witam,na sklepie Górek jest napisane, że glinkę bum bum należy łączyć z zanęta przed jej namoczeniem. Czyli na glinke mieszam z suchą zanętą ?
 7. Witam,z powodu braków czasu dopiero dziś zauważyłem temat o łowisku,na którym łowię bardzo często,z okna widzę wodę. Będąc jeszcze w okręgu PZW Chełm, uczestniczyłem w zawodach okręgowych tam rozgrywanych na przełomie ostatnich 2 lat władania tego okręgu tj. 2011 i 2012. W 2011 roku na zawodach było ponad 65 zawodników,wtedy złowiono ogółem 220 kg ryb,głównie płotki. Najlepszy zawodnik złowił wtedy niemalże równo po 4,5 kg ryb na turę ( 2 tury były rozgrywane jednego dnia),wtedy byłem jeszcze w kategori mieszanej i łowiłem na mieszance zaneta /ziemia/glina bez robactwa. Pogoda była ładna,ryby żerowały dobrze. W roku 2012 najlepszy zawodnik miał już ok. 2,5 kg ryb na turę. Potem duże zawody zniknęły z tego zbiornika,natomiast ja co roku mam tam zawody kołowe . Tak jak pisze kolega wyżej ,myślę że jeśli zawodnicy na zawodach zrobią tam wynik w przedziale 1500-3000 to będzie bardzo dobry wynik na ten zbiornik. Płotki jest mniej niż kiedyś,aczkolwiek możemy ją spotkać na każdym stanowisku,i jest to rybka wielkości 12-18 cm. Male plotki takie do 10 cm nie biorą, dużo drapieżnika jest w zbiorniku i to on załatwia sprawę. Plotki są bardzo ostrożne,wszystko zalezy od pogody jak i od podania towaru. Dno jest ciemne,głębokość dość równa,dno z przewagą miękkiego osadu mulistego.Jest także mikro okonek i "trudna" uklejka. Są leszcze,aktywne od maja. Raz trafiłem na zawodach bonus w postaci 25 cm krapia. Zdarzają sie dni ze zbiornik zaskakuje,i możemy złowić kilka bonusów,nie nastawiałem sie na grubsze ryby na zawodach,więc ciężko mi coś o tym mówić. Mogę także dodać że ostatnimi czasy zbiornik bardzo zaskakuje i brania tych ryb których się nie spodziewamy następują w jak najmniej oczekiwanym momencie Roślinność pojawia sie od maja i zarasta niemalże 85% zbiornika. Juz pojawiają się pojedyncze zielka,jednak nie przeszkadzają w łowieniu.
 8. Wielkie dzięki,rozwiałeś moje wątpliwości. Więc i ja przetestuje 6 tke.
 9. Witam,używaliście tego bata ? Na sklepie Górek podana waga tej wędki to 250 g..w Internecie jest troche rozbieżności bo znalazłem nawet 330 g...
×
×
 • Utwórz nowe...