Skocz do zawartości
Forum PLWS

Maciej Stąpór

Forumowicz
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Maciej Stąpór wygrał w ostatnim dniu 6 Kwiecień 2019

Maciej Stąpór ma najbardziej lubianą zawartość!

O Maciej Stąpór

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Skąd:
  Zagnańsk k.Kielc
 • Okręg
  Kielce

Ostatnio na profilu byli

199 wyświetleń profilu
 1. Ja już mentalnie jestem przygotowany na Rejów - szukam w szafie haków rozm. 26 na dorodne przybrzeżne płocie uciekające przed 12cm okoniami. Raczej nie będę miał szans na trening skoro niedziela odpada, więc pojedziemy na fantazji
 2. Witam wszystkich serdecznie. Możliwe, że w tym roku wrócę do grona startujących to wtrącę się troszkę w dyskusję. Osobiście jestem za tym aby konsultować wszelkie zmiany, informować o tych narzuconych z góry i omawiać te proponowane z wewnątrz ŚLWS w szerszym gronie. Jednak jest małe "ale". Dało się powyżej przeczytać pretensje pt. "nie przedyskutowano zmiany terminów" i ja rozumiem chwilowe oburzenie. Tylko trzeba sobie zdać sprawę z tego, że to nie jest wybór między "Niedziela, a Sobota" tylko wybór między "Będzie Liga w 2019, a Nie będzie Ligi w 2019". Panowie! Co tu omawiać w gronie? Jeden organizator zrezygnował, ostatnią deską ratunku (z tego co się orientuję nie było innych chętnych na organizację PLWS!) jest Tomek, który jednak może zorganizować cykl jedynie w soboty, a ktoś na niego naskakuje? Raczej powinno się pisać "dzięki Tomku, że się podjąłeś i uratowałeś cykl", a nie "nie przedyskutowano" - bo nie było nad czym dyskutować! Pojawienie się tematu zgłoszeń jest ostatecznym sprawdzianem dla "przyjmie się/nie przyjmie się". Po co tracić czas na dyskusję pt. "Robimy w Sobotę, czy nie robimy wcale?" - przecież Ci, którym soboty nie pasują by tam ponarzekali tylko, wszyscy by stracili czas i była by z tego tylko mniejsza szansa na powodzenie zawodów. Co do nagród i podziału kosztów na zawodach to jest to kwestia otwarta moim zdaniem. Konkretna propozycja, z podziałem na co kasa, ile tu ile tam - tylko nie "przykładowym", a "konkretnym" i wtedy możemy podejmować dyskusję na ten temat moim zdaniem. Tylko jeden argument mam na start - nie lubię sobie robić kanapek na zawody, więc jeśli nie dostanę michy po łowieniu to mi smutno jest i siedzę w kącie, a później się denerwuję i tupię nóżkami. Albo inaczej mówiąc - micha też nadaje klimatu, można sobie pobiesiadować, powymieniać poglądy wędkarskie, polityczne, wyznaniowe, orientacyjne czy co tam komu siedzi na sumieniu i duszy - a organizator w tym czasie może sobie policzyć co ma do policzenia i przygotować co ma do przygotowania, więc mój głos w tej jednej kwestii "z michą" lub "bez michy" jest prosty do rozszyfrowania. Wybór zbiorników? Byle było w co spławik wstawić - oczywiście zastrzegam sobie prawo do narzekania po zawodach i zrzucania winy za brak wyników na stanowisko, głębokość i charakterystykę łowiska, warunki atmosferyczne, ph wody, bolący odwłok i inne. Organizator musi to przełknąć i pamiętać, że ja tak zawsze, i że jestem świadomy następującego -> "chu****j baletnicy..."
 3. Zawody towarzyskie - czy są to aż tak ważne zawody wysokiego szczebla aby wymuszać na dziadkach uczestniczących czekanie ? Pogadaj z organizatorem i znajdź kompromis. Albo zaczniesz troszkę później gdy inni będą już łowić, albo przygotuj się na tyle aby po losowaniu wejść, rozstawić się, wygruntować i zacząć łowić (kule nawet ulep wcześniej). Wszystko jest dla ludzi. To nie zawody rangi mistrzowskiej i ja po części rozumiem dziadka z wiadrem po farbie i stołeczkiem, który chce wziąć udział w zawodach. W naszym środowisku udało się znaleźć kompromis, u Ciebie też powinno się udać. Dyskusją w zaparte nic nie wskórasz i przy takich zawodach powoływanie się na regulamin niewiele da.
 4. Innymi słowy nie chodziło o "szybkościowe łowienie", a o "szybkość łowienia". Czyli jak łowić te większe nie tracąc przy tym zbyt dużo na równym tempie łowienia. Konopie gotowane mogą pomóc, również może pomóc kaster lub biały robak (kaster i w zanęcie i na hak). Przynęta niżej również może coś zmienić, inne rozstawienie śrucin przy opadzie (co by sprowokować bardziej doświadczone, większe osobniczki). Oczywiście może być tak, że nic z wymienionych nie zadziała - dlatego trzeba sprawdzić i wyciągnąć jakieś wnioski. Przynajmniej ja tak to rozumiem - jeśli się mylę to proszę o poprawę
 5. Ja dodawałem pelletu łowiąc płocie - nie było czuć jakiejś specjalnej różnicy w wynikach z pelletem w porównaniu do normalnej mieszanki. Ale próbowałem tylko w czerwcu/lipcu. No i nie wykonałem żadnego szeregu testów tylko próbowałem 3 razy. Stwierdziłem, że gra nie warta świeczki na wodzie, na której łowiłem.
 6. Sens to ma ale nie spodziewaj się, że wszędzie da dobre rezultaty. No i jednak moim zdaniem jak Pellet to raczej w cieplejszym okresie. W zimnej wodzie bym się mocno zastanowił zanim bym go zastosował. Jestem jednak raczej amatorem jeśli chodzi o stosowanie Pelletów, więc inni może będą w stanie Ci podpowiedzieć coś więcej.
 7. No to wyszedł mój brak wiedzy w tej sprawie. Biję się w pierś. Czyli jeśli już działać, to tylko z potwornym rozmachem można coś ugrać. Na większą skalę nieosiągalny cel :/
 8. PZW myślę, że nie będzie miało aż tak dużo opcji do sprzeciwiania się. Nawet gdybyśmy byli członkami "WZS" to wciąż bylibyśmy członkami PZW i mielibyśmy prawo rozgrywać zawody na wodach, do których mamy dostęp. Udostępnienie wód często leży po stronie kół, a nie okręgów, a z tymi nieraz łatwiej się dogadać. Samorządy terytorialne również będą po stronie organizatorów takich imprez w większości przypadków - skoro to impreza kilkudniowa (w końcu mowa chyba o 2 turach + treningu) to agroturystyka i promocja regionu są teraz w modzie, więc nie sprzeciwiali by się, bo to dla nich pożyteczne. Problemów niestety jest więcej niż tylko udostępnianie łowisk. To temat dotyczący finału PLWS, więc może troszeczkę dyskusja offtopic.
 9. Jeszcze odpowiedź na pytanie o "zniweczenie łowiska". To chyba byłaby skrajność. 2 kule 2 metry obok raczej łowiska nie popsują. Ja do odległościówki jeszcze nie dorosłem ale wypowiedź podpieram wpisem Dariusza Ciechańskiego na blogu gdzie opisuje szkołę nęcenia ze spacjalnie wykonanym rozrzutem - zatem kula 2 metry dalej lub bliżej wielkiej krzywdy nie uczyni. Mam nadzieję, że linkując nie złamałem regulaminu forum. Tutaj jest sporo informacji na ten temat: https://dariuszciechanskiwedkarstwo.wordpress.com/2014/04/17/metoda-odleglosciowa-necenie-proca/ https://dariuszciechanskiwedkarstwo.wordpress.com/2014/04/17/metoda-odleglosciowa-necenie-proca-2/ https://dariuszciechanskiwedkarstwo.wordpress.com/2015/03/27/pytania-na-temat-strzelania-z-procy/
 10. Wstrzymajmy się do końca miesiąca i wtedy wszystko się ustali. Tak się złożyło, że w tym roku wybieramy władze kół, więc dostępność niektórych łowisk i organizacja eliminacji może z różnych powodów stanąć pod znakiem zapytania. Oczywiście nie liczymy na niespodzianki i wierzymy, że wszystko się uda i w tym roku niemniej musimy poczekać dla pewności Filip da informacje pewnie jak tylko będzie wiedział co i jak, więc cierpliwości i raz jeszcze cierpliwości.
 11. Oczywiście, że dopasujesz - przecież uchwyty od balkonu nie muszą być odwrócone na 90 stopni od samej podpórki/podnóżka. Mój przykład - 2 uchwyty 40cm i balkon 60cm - jakbym się uparł to mogę założyć wszystko "wzdłuż" w linii prostej, przez co będę mógł spokojnie zapiąć balkon nawet na 120cm długości (odliczyć trzeba nachodzące na siebie części z uchwytów). Jedyna rzecz na którą zwracasz uwagę - wszystkie uchwyty OKRĄGŁE (żadnych kwadratowych). Skoro masz do zapełnienia 73cm to powinna większość balkonów wystarczyć. Uchwyt 20-25cm i balkon 50-60cm i wystarczy.
 12. Tak jak kolega napisał. W kwestii bezpieczeństwa to nie trzeba koniecznie odwracać głowy tylko zestaw ciągnąć tak aby po wyrwaniu z zaczepu nie strzeliło nam w twarz (np. z rękoma w dół ciągniemy go między kolana) tylko gdzieś nisko. Wystarczy kontrolować kąt pod jakim guma/żyłka wpada do wody i nie zrobimy sobie krzywdy "wyciągając" zestaw z zaczepu. Posiadam tyczkę dość mocną i przynajmniej ja jeszcze próbuję (z wyczuciem oczywiście) wyjąć z zaczepu zestaw - trochę w lewo, trochę w prawo - często się udaje zestaw wyciągnąć z zaczepu (czasami wejdzie pomiędzy kamienie obciążenie albo się zaczepi o coś samym obciążeniem).
 13. Zbliżają się Targi Wędkarskie Rybomania. W Poznaniu będą 17-19 lutego. Z pewnością będziesz mieć możliwość porównania masy sprzętu wyczynowego wszelakiej postaci.
 14. Pierwsze eliminacje już za tydzień. Wypadało by coś skrobnąć na ten temat Dajcie znać, na którą mam sobie budzik nastawić - możliwe, że pojawię się jako obserwator, bo prawdopodobnie będę mieć wolną niedzielę.
 15. Dostać już nie dostaniesz raczej od oryginalnej - natomiast z Mavera Enigmy pasują - wchodzą troszkę za płytko na nie topy(na 4 z enigmy) moim zdaniem ale dotychczas nie było problemów podczas łowienia. Ciężko o inną alternatywę ale możesz sprawdzić jeszcze 4 elementy od wędek MVDE jeśli masz możliwość.
×
×
 • Utwórz nowe...