Skocz do zawartości

Hanys

Moderator
 • Zawartość

  56
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

Aktywność reputacji

 1. Thanks
  Hanys otrzymał reakcję od jarzab123 w III tura eliminacji PLWS - Żory PAPIEROK   
  Witam , możesz zamieścić tutaj wyniki zawodów ?? I czy jest szansa abyś przed finałem dodał opis łowiska ?
   
  Dziękuję i Pozdrawiam .
 2. Thanks
  Hanys zareagował na Jacek Denkiewicz w Zgłoszone drurzyny, oraz wyniki zawodów 2021   
  Twoja znajomość w organizowaniu imprez wędkarskich ogólnopolskich jest średnia ,albo żadna.
  W takim wypadku muszę napisać co  należy zrobić bo może to się przyda nie tylko
  tobie.
  Co bierzemy pod uwagę;
  1.Kalendarz imprez GP Polski ,Mistrzostwa Polski
  2.Kalendarz imprez okręgowych
  3.Dostępność wody do ilości startujących
  4.Dojazd do stanowisk
  5. Stan  ryb aby nie zejść na zero
  6. Równa linia brzegowa.
  Na samym końcu dopiero zarzucane mi kolesiostwo, oraz większość gwiazd, które było oczywistą sprawą że jak GPP ruszy to oleją tego typu zawody.
   
  Jak widać wszystko jest podporządkowane zawodom i możliwością dania startom zawodnikom w zawodach ,czyli pasjonatom którzy zawsze znajdą czas na swoje hobby.Pomijam zawody konkurencyjne komercyjne typu Colmic ,Robinson ,itd.,a indywidualne sprawy typu;- ja pracuję,imprezy okolicznościowe,wczasy, itp...itd. mnie nie interesują.
  Pozwolisz ,że wtrącę swoje prywatne zdanie ;Ja nie znam osobiście słowa nie mam czasu.Dla mnie jest to zła organizacja samym sobą. Pracuję fizycznie siedem dni w tygodniu.Poza domem jestem średnio 14 godzin na dobę. Do tego 10arów ogrodu(i żona która twierdzi ,że nic nie robię  )  i jeszcze mam czas na prywatne ryby,zawody i organizację za darmo PLWS i wysłuchanie i dyskusje z ponad 70 osobami dotyczących tych zawodów ,mejle ,telefony,forum ,dwie firmy ,hurtownia ,sklep,hodowla,robali i trzydzieści następnych kontrahentów z którymi  omawiam sprawy  biznesowe.....i jeszcze z rana znajduję czas ,aby odpisać na tak idiotyczne zarzuty .
  A co niektórzy mają problem z wzięciem jednego dnia wolnego dla swojej pasji.Przyjąłem do wiadomości Colmik zachód  -rezygnacja.
   
   
 3. Thanks
  Hanys otrzymał reakcję od Jacek Denkiewicz w Zgłoszone drurzyny, oraz wyniki zawodów 2021   
  Tak jak już Jacek napisał , jeżeli chcecie inną wodę , nie ma problemu , proszę o przygotowanie łowiska , całego zaplecza , załatwienia dobrego dojazdu do stanowisk , zorganizowania ekipy sędziowskiej itd . A z pewnością przyjedziemy na zawody , nawet do Wrocławia . Każdy siedzi przed kompem i jest w stanie krytykować , a może by zamiast tego normalnie pomógł ?? Pamiętajmy jedno , nie dajmy się zwariować , tutaj nikt nikogo nie zmusza do startu .
  Pozdrawiam
 4. Like
  Hanys otrzymał reakcję od MłodyWedkarz w Łowienie w tumana-opis taktyki   
  Mariano , opis opisem ale najlepiej zobaczyć to na żywo , nie wiem z jakiego terenu Polski jesteś , ale może masz kogoś w okolicy , który pokaże Ci o co chodzi . Ja mogę opisać to po swojemu , ale ....   A więc tak prowadząc zestaw rzeczny zgodnie z nurtem , przytrzymujesz go na około 5-6 sekund ( zestaw musi całkowicie stać ) , po czym puszczasz go luźno z nurtem na odległość wyprostowania to może być nawet parę centymetrów i nagle zacinasz . Metodę stosuje się głównie gdy masz w punkcie nęcenia dużo krąpia , wtedy on łatwo pobiera przynęte . Mnie tego uczył Jacek Dankiewicz z Dorado , i powiem Ci że na " sucho " to nie jest to , musisz z kimś poćwiczyć nad wodą . Ja byłem " opornym " uczniem , ale Jacek wbił mi to do głowy i Ty tak samo możesz zwrócić się bezpośrednio do niego , na pewno Ci wszystko wytłumaczy . A pochwalę się że dzięki Jackowi , startując pierwszy raz na MO na ścianie w Nowej Soli otarłem się o pudło ( brakło 500 pkt ) , myślę że jak by stał nad moją głową i miał jakiś dobry kij to bym stał na podium , no ale w tym roku może się uda :)  Masz więcej pytań to wal śmiało , na pewno któryś z nas pomoże . Daj znać z jakiego terenu Polski jesteś . 
 5. Like
  Hanys otrzymał reakcję od MłodyWedkarz w Ultra lekkie zestawy   
  Pytanie do Kacpra , ale może ja się wypowiem , a Kacper w razie czego poprawi . Stosowanie lekkich zestawów na rzeki o uciągu około 35-45 g ma na celu odławianie ryb które czasami reagują na szybką przepływanke . Takie łowienie stosuję większość zawodników na szybkiej wodzie , wolne pływanie stosuje się do połowu Leszcza który dość często stoi przy dnie rzeki i pobiera pokarm z dna , tak samo ma się do świnki ( chociaż nie zawsze ) , natomiast połów krąpia , płotki oraz klenia odbywa się podczas szybkiego prowadzenia zestawu , inaczej również ustawia się cały zestaw , ciężarki są mniejsze i prąd wody wynosi je do góry , co powoduje podbicie czasami do 3/4 nad dno . Jeżeli dobrze przyjrzysz się na ten film zobaczysz że większość złowionych ryb jest łowione na tak zwanego " tumana " , przytrzymujesz zestaw i zacinasz , dzieje się tak gdy masz dużo krąpia w łowisku . Mam nadzieję że coś pomogłem , a jeśli oczekiwałeś tylko odpowiedzi Kacpra to zignoruj moją odpowiedz .
   
  Pozdrawiam
  Hanys
 6. Like
  Hanys otrzymał reakcję od WujAdrian w Utrzymanie ryby podczas zawodów w łowisku   
  Dodam że nie zawsze robactwo daje przewagę na cztery godz . Pamiętaj że od dobrej konsystencji kul podanych w łowisko zależy długość pracy w łowisku , a co za tym idzie to to że ryba będzie stała tam gdzie nęciłeś .
 7. Like
  Hanys otrzymał reakcję od waldi90 w KUPIĘ TYCZKĘ W PACKU   
  Masz wiadomość na priv .
×
×
 • Utwórz nowe...