Skocz do zawartości

Mateusz Kochanowski

Forumowicz
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez Mateusz Kochanowski

 1. Witam, chciałem się dowiedzieć czy jest kolosalna różnica pod względem czułości między dyskiem VX4 z pustą antenką a VX ?

  Zastanawiam się nad VX4, ale z tego co wiem pusta antena ma mniejszą czułość. Na rzekach chyba aż tak wielkiego znaczenia to nie ma ?

 2. Proszę o opisanie łowiska, które zostało wybrane na finał PLWS - z pewnością przyda się taka informacja osobą, które szukają wiadomości na temat tego łowiska (np. ja :) )

  Głównie: głębokość, dno, ryby jakie się łowi i jakie metody są tam skuteczne ( podobno match a tyczke zostawić w domu ) ? ?

 3. dojazd -mapka

  mapka.jpg

   

  od Gorzowa/Szczecina-

  Kierujemy się w stronę Słubic/Starego Miasta, po przejechaniu mostu drogowego po prawej stronie mamy zjazd na przystań "Delfin". Jedziemy główną drogą, która odbija w lewo -cały czas aż do momentu, gdy miniemy II most kolejowy. Za mostem wybieramy drogę nr 1 (od lewej) jadąc nią cały czas aż do momentu ujrzenia innych samochodów :)

   

  Słubice -

  Kierunek centrum, przed mostem drogowym po lewej stronie zjazd w stronę przystani.

   

  Interaktywna -

  http://www.scribblemaps.com/maps/view/Opaska/ByWzkQv8XG

 4. A ja mam pytanie odnośnie montowania amortyzatora według włoskiego sposobu, Marku może Ty więcej opowiesz jak to się sprawuje? Chodzi o montaż amortyzatora bez korka, zamiast niego wiąże się plecionkę i wyciąga na zewnątrz przytrzymując wystający kawałek taśmą/gumką

   

  coś na zwór tego:

   

  Zastanawiam się czy naprawdę jest to dobra alternatywą dla korków- wydaje mi się że w tym momencie mamy lepszy dostęp do regulacji gumy oraz łatwiej możemy zmieniać szczytówki i składać topy. 

  Dużą niewiadomą jest dla mnie ułożenie i praca gumy w środku, czy nie wykłada się na ściankach topu ?

 5. Na sprzedaż dwie tyczki Mavera 
  0.31 klejony 8 i 6 element u p. Deputata w Gorzowie WLKP, kij w stanie dobrym i z pewnością będzie jeszcze służył. 
  W paku: 
  1x top match 
  1x top do kubka 
  Tuby 
  Dodatkowo top od Colmica pasujący do 0.31 

  Redemption SX- nic nie klejone, tyczka niewiele używana. 
  top 3 elem. w tyczce 
  -1 top 2 elem / zrobiony na matcha 
  -mini dopalka do 13m. 
  -pokrowiec 
  -tuby 

  Taka konfiguracja topów dlatego że topy z 0.31 i Redemptiona są kompatybilne. 

  Cena: 0.31: 1100zł 
  Redemption SX: 1400 zł 
  Masz propozycje ? Pisz śmiało ! 
  Wszystkie topy uzbrojone w gumy

   

  Sprzedane- do zamknięcia 

 6. Jak masz hakówke w dobrej formie i zadbasz o nią od samego początku to postoi Ci nawet 3-4 tygodnie :)

  Do mrożenia czysztego Joka to tak jak większość rozproszony i do strunowego wora. Gliny z jokiem nie mrożę z prostego powodu, po rozmrożeniu konsystencja jest już nie taka jak powinna być. 

 7. Od kolegi dostałem maila, on używa nawet coś takiego:

  http://www.bajbak.pl/marker-olejowy-mungyo-bialy.html

  ta cena zabija ;-)

   

  Arek będzie z nami startował w edycji 2015 trzeba będzie mu przetrzepać kosz i zobaczyć jak ten marker działa ;-)

  Sam używam takiego do zaznaczania na topach gruntu, niestety przy odległościówce sprawdza się trochę gorzej- słabo z wytrzymałością farby na żyłce.

  Zazwyczaj po kilku rzutach trzeba malować na nowo.

 8. Używałem przez ponad pół sezonu przy jednej z gum (1.0)  na rzekach. Z tego co udało mi się zauważyć to miejsce zaraz za standardowym łącznikiem lubiało się wycierać/zwężać przez co straciłem kilka razy łacznik, zestaw oraz rybe- tak przypuszczam. Po sezonie z ciekawości zobaczyłem łączenie dacronu z gumą i wydaje się być niezmienione. 

 9. Witam, dziś będąc na targach w Poznaniu miałem okazję porozmawiać z Panem Edmundem na temat jego spławików. Firma Gut-Mix szykuje na rynek kilka nowych modeli, które mają być lepszymi następcami poprzednich. Miałem tą przyjemność i otrzymałem nowy model VX'a. 

  Mam pytanie do Ciebie Kacprze, jako że jesteś zwolennikiem spławików Gut-Mixa czy testowałeś może ten bądź inne nowości ?

   

  Jak dla mnie wykonanie dalej na wysokim poziomie. 

  post-269-0-14923500-1423425932_thumb.jpg

  post-269-0-69108300-1423425932_thumb.jpg

 10. Elegancko :) 2 ostatnie łowiska wspaniałe, zwłaszcza Kanał Warnicki na który mam rzut kamieniem.

  Prośba do osób z okolic Kanału Strzyżewo, aby w wolnej chwili naskrobali coś o tym kanale w celu odpowiednie przygotowania się na tamtejszą wodę. 

   

  I małe ale, takie tubylskie przewrażliwienie dot. mojej miejscowości  nie Kostrzyn N\o. a Kostrzyn n/O 

 11. W tamtym roku bacznie przyglądałem się poczynaniom Ligi w moim województwie i początkowo pewnie jak większość uważałem że wypali, ale z marnym skutkiem. A jednak finał naprawdę fajny pod względem nagród i samej organizacji. Formuła poprzedniej edycji była wporządku, ale tegoroczna jakoś bardziej mi się podoba- zwłaszcza łowienie w boxie. Drużyny 3+1 mogą teraz rozbić się na kolejne więc zbyt dużego problemu nie widzę, a plusów z 2 os. drużyny naprawdę dużo. Zwłaszcza, że z moich wypadów na trening mogę zauważyć, że w 80% przypadków jadę ja i jakiś kolega, wystarczy teraz przełożyć trening na takie zawody i po sprawie ( przecież jadąc razem nie rozsiądamy się co 50 m tylko siadamy w miarę blisko po to by zawsze coś podpatrzeć, podpowiedzieć, nauczyć się bądź po prostu pogadać )

   

  Ja jestem za aktualnym pomysłem w woj. Lubuskim.

   

  Pozdrawiam 

×
×
 • Utwórz nowe...