Skocz do zawartości
Forum PLWS

Tomek Samoń

Moderator
 • Zawartość

  333
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

Tomek Samoń wygrał w ostatnim dniu 18 Listopad 2017

Tomek Samoń ma najbardziej lubianą zawartość!

O Tomek Samoń

 • Ranga
  Forumowicz
 • Urodziny 30.05.1981

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://wedkarstwo-lublin.pl

Profile Information

 • Płeć
  Facet
 • Skąd:
  Lublin
 • Okręg
  Lublin

Ostatnio na profilu byli

1444 wyświetleń profilu
 1. Drużyny, które ostatecznie podejmą rękawicę w 2020 roku 1. Spławik Sports Fishing Chełm Paweł Zuszman, Robert Sumiga 2. Włodawskie Cierniki Andrzej Sołtys, Marcin Wojtiuk, Emil Andor 3. Arno River Team Rafał Guzowski, Roman Zagoła 4. Mega Team Marcin Adamczyk, Konrad Chilimoniuk 5. Grube Ryby Wojciech Kowalczyk, Krzysztof Szyszkowski 6. Milo MatchPro Lublin Arkadiusz Nakonieczka, Jacek Kuna 7. Radast Biała Podlaska Sławomir Wołosiuk, Kamil Filipek, Tomasz Laszuk 8. Wyczyn Team Chełm Konrad Szyszkowski, Bartek Czernikarz 9. Piscari Lublin Tomasz Samoń, Przemysław Niećko 10. Haczyk Lublin Kamil Skwarzyński, Daniel Flor 11. Spławik Lublin Sławomir Rożek, Maciej Kałan
 2. Bardzo proszę abyście wzięli długie podbieraki, siatki i jakieś szpilki do przymocowania kosza. 2-3 stanowiska będą na skarpie i wymienione rzeczy będą bardzo pomocne.
 3. TAK 1. Spławik Sports Fishing Chełm Paweł Zuszman, Robert Sumiga NIE 2. The Bug Brothers Andrzej Wołosiuk, Jacek Górecki TAK 3. Włodawskie Cierniki Andrzej Sołtys, Marcin Wojtiuk, Emil Andor NIE 4. Top Boland Fishing Team Bartłomiej Sobolewski, Tomasz Borowski TAK 5. Arno River Team Rafał Guzowski, Roman Zagoła NIE 6. Lerby Team Bogdan Wąsik, Bogusław Łacek TAK 7. Mega Team Marcin Adamczyk, Konrad Chilimoniuk TAK (tylko 1 tura) 8. Grube Ryby Wojciech Kowalczyk, Jerzy Bernacki, Waldemar Kowalczyk TAK 9. Milo MatchPro Lublin Arkadiusz Nakonieczka, Jacek Kuna Tak 10. Radast Biała Podlaska Sławomir Wołosiuk, Tomasz Laszuk TAK 11. Gardons Team Tomasz Niećko, Marcin Alter 12. Wyczyn Team Chełm Konrad Szyszkowski, Bartek Czernikarz NIE 13. Team Moczykij Andrzej Suprewicz, Albert Pikus TAK 14. Piscari Tomasz Samoń, Przemysław Niećko NIE 15. Piscari Biała Podlaska Eryk Jański, Zbigniew Poniatowski, Edward Osóbka TAK 16. Piscari Kamil Skwarzyński, Daniel Flor TAK 17. Spławik Lublin Sławomir Rożek, Maciej Kałan Nie 18. Team Błonie Jakub Pamięta, Jakub Wróblewski
 4. KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 1 TURY POLSKIEJ LIGI WĘDKARSTWA SPŁAWIKOWEGO - WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE 1. ORGANIZATOR Koło PZW Dorohusk z Rafałem Guzowskim na czele 2. DATA I MIEJSCE ZAWODÓW Sobota, 15 sierpnia 2020r, miejscem zawodów jest rzeka Bug w Dorohusku 3. CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA Średnia głębokość jest zależna od stanu wody w rzece. Przy suchych latach wynosi ona około metra, jednak średnio należy się szykować na głębokość od 1,5 do 4 metrów. Szerokość rzeki w tym miejscu wynosi 25-35 metrów. Uciąg przeważnie w granicach 5 - 20 gram. Dno twarde, bez roślinności, jednak należy dokładnie wygruntować czy nie ma twardego zaczepu (korzeń). Należy pamiętać, że jest to dzika, nieregulowana rzeka i dużo zależy od stanu wody (głębokość, uciąg), także warunki podczas zawodów mogą się nieco różnić od tych podanych. Teren zawodów rozciąga się od znaku 986 do znaku 987 uwaga za znakiem 987 jest zakaz przebywania (pobliże mostu kolejowego i przejścia granicznego) i połowu ryb (ostoja ryb) zakaz jest całoroczny!!!! Podstawowe gatunki ryb to: krąp, leszcz, ukleja. Gatunki towarzyszące to wszelkie ryby żyjące w rzekach. 4. UCZESTNICY Uczestnikami zawodów są wędkarze zgłoszeni do Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego - województwo lubelskie. 5. INFORMACJE DODATKOWE Łowisko jest wodą Okręgu PZW Chełm, jest to woda ogólnodostępna bez dodatkowych opłat. W związku z tym, że będziemy przebywać w strefie przygranicznej, przed wędkowaniem swoją obecność należy zgłosić telefonicznie do najbliższej placówki Straży Granicznej - Dorohusk nr.tel. 82 5666 241 lub 250 (np. w przypadku treningu) Podczas zawodów samochody będą się znajdowały blisko stanowisk wędkarskich, nie ma potrzeby używania systemów transportowych. Stanowiska zostaną przygotowane na kilka dni przed zawodami, dla tych co chcą potrenować wcześniej - niektóre stanowiska mogą być trudniej dostępne (np. wysoka trawa przy brzegu bądź brak dojazdu nad samo stanowisko). Ze względu na koronawirusa: - rezygnujemy z posiłków - każdy z zawodników musi posiadać osłonę (maseczkę) buzi i nosa oraz korzystać z niej, kiedy odstęp od innej osoby będzie mniejszy niż 1,5 metra. Nieprzestrzeganie zasad sanitarnych (głównie odstępów) będzie karane dyskwalifikacją. Poniżej na mapce zaznaczono miejsce zbiórki, stanowiska będą w miejscu zbiórki. Dojazd do brzegu ul. Szkolną (trzeba jechać cały czas prosto do samej rzeki) 6. PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW Zbiórka o godzinie 6.00. Po szybkim omówieniu spraw, rozpoczniemy losowanie stanowisk. Wszystkie czasy odnośnie zawodów wg.ZOSW. Nie będzie kontroli zanęt i przynęt.
 5. W związku z powrotem do zawodów wędkarskich po koronawirusie, skontaktuję się z kapitanem każdej drużyny, aby ustalić kilka spraw i uzyskać ponowną deklarację startu w PLWS 2020 woj.lubelskie.
 6. Witam po dłuższej przerwie ;-) Jeśli warunki się nie pogorszą, to niebawem startujemy z PLWS w naszym województwie. Są rezerwacje 2 łowisk: 15 sierpnia - rz. Bug w Dorohusku 29 sierpnia - Krynice i prawdopodobnie na tych 2 turach zakończymy sezon (jest odgórna zgoda na rozegranie 2 a nie 3 tur). Oczywiście najlepsi pojadą na ogólnopolski finał. Przez najbliższe dni będę dzwonił do kapitanów drużyn, szybko omówimy kilka spraw, które musimy wprowadzić w tym sezonie. Komunikat pierwszych zawodów pojawi się pod koniec lipca.
 7. W związku z koronawirusem odwołuję 1 turę PLWS planowaną na dzień 18 kwietnia. Jest to chyba decyzja zrozumiała dla wszystkich. Miałem pod koniec marca konsultować się z kapitanami drużyn, ale to nie ma sensu, decyzja może być tylko jedna. W tej chwili nie jestem w stanie napisać co dalej, czy uda nam się rozegrać dwie sierpniowe tury, czy zawody z Lubaniek zostaną przeprowadzone w innym terminie, nie wiem. Obecnie do 11 kwietnia obowiązuje zakaz przemieszczania się (z małymi wyjątkami) oraz grupowania.
 8. Jeszcze jedna informacja, która wyszła "urodziła się" dosłownie 5 minut temu. W związku z tym, że zostanie zmieniony termin spławikowego GP Okręgu w Lublinie (na datę 15-16 sierpień) jesteśmy zmuszeni przenieść swoje zawody z 15 na 22 sierpnia. Także terminarz PLWS wygląda następująco: 18 kwiecień Lubańki 22 sierpień rz.Bug w Dorohusku 29 sierpień Krzczeń Przepraszam za te zmiany, mam nadzieję, że wszystkim drużynom pasuje. Pamiętajcie o opcji rezerwowego, zawsze można go uruchomić. ...czekam na rok, kiedy wszystko pójdzie łatwo, szybko i sprawnie jeśli chodzi o terminy, co z roku na rok jest coraz ciężej :-(
 9. Pojawił się komunikat GKS, odwołują zawody do końca kwietnia http://www.pzw.org.pl/sport/wiadomosci/202404/60/odwolanie_przesuniecie_wedkarskich_zawodow_krajowych_oraz_mistrz Myślę, że na pod koniec marca/na początku kwietnia my musimy podjąć decyzję odnośnie 1 tury. Zobaczymy jak sytuacja z wirusem będzie się rozwijała.
 10. Okręg PZW w Lublinie postanowił odwołać wszelkie imprezy wędkarskie, w ramach profilaktyki. Zobaczymy jak będzie się rozwijała sytuacja, przypominam, że 1 turę mamy zaplanowaną na 18 kwietnia, ale jestem bliższy odwołania zawodów niż robienia czegoś na siłę. Na razie spokojnie monitorujmy sytuację, mamy jeszcze ponad miesiąc do naszej 1 tury, więc sporo czasu na ostateczną decyzję. http://www.pzw.org.pl/lublin/wiadomosci/202379/61/wazny_komunikat_wszystkie_spotkania_wedkarskie_zostaja_odwolane
 11. Czy jest to wstępna dyskusja na temat finałowego łowiska, czy finał jest już uzgodniony na 16-18.10 Kanał Żerański Aleksandrów?
 12. mała zmiana 3 tury. Z 13 września na 29 sierpnia. Łowisko zostaje to samo. Możecie sobie zaznaczyć w kalendarzach 3 soboty: 18.04, 15.08 i 29.08.
 13. Daty na dziś, niebawem potwierdzenie ostateczne. I tura: 18 kwietnia, Lubańki II tura: 15 sierpnia, rz.Bug w Dorohusku (rezerwacja) III tura: 13 września, Krzczeń (rezerwacja)
 14. No i mamy kalendarz z Chełma, niestety 2 daty nam odpadają (16 maj i 12 września). Najbardziej prawdopodobne daty naszych zawodów to: I tura : 18 kwiecień albo 17 maj II tura: wolny termin lipiec-sierpień III tura: niestety wstępnie 13 wrzesień nie da rady, bo zarówno Dratów jak i Z.Zemborzycki mają już zajete terminy w tym dniu.... Mam nadzieję, że za około 2 tygodnie będę mógł już podać daty i miejsca PLWS 2020
 15. Mamy już terminarze z Białej Podlaskiej, Lublina i Zamościa. Czekamy na Chełm, oby nie zabrał nam za dużo wolnych terminów. Jeśli nie zgłosi się żadna drużyna z Zamościa - ich terminy zamieniam jako wolne. Wpisałem terminy GPP, MP oraz MPu25 gdyż w tych zawodach będą startowali zawodnicy PLWS (a przynajmniej jeden). Brałem pod uwagę jedynie terminy spławikowe, jakbym dołączył feeder we wszystkich okręgach, to obawiam się, że terminów by w ogóle nie zostało... Odnośnie łowisk. Jestem po wstępnych rozmowach, jest spora szansa na: rzeka Bug w Dorohusku (rezerwa zbiornik Niwa w Sawinie), Lubańki (mimo, że łowisko w 2020 nie jest PZW - jestem na bieżąco w ustaleniach i jestem bliski załatwienia tego łowiska na nasze zawody), i jest jeszcze opcja Z.Zemborzyckiego lub Dratowa (może zarezerwuję dwa łowiska na ten sam wrześniowy termin i z czasem wybierzemy ten, który lepiej się będzie sprawdzał w trakcie sezonu). Bardzo, bardzo wstępnie, moja propozycja: 1. Lubańki - 18 kwiecień albo weekend majowy (16-17) 2. rz. Bug w Dorohusku - lipiec albo sierpień 3. Z.Zemborzycki albo Dratów - (12-13 wrzesień) Jeśli ktoś wie, że któraś z dat powyższych mu nie pasuje niech jak najszybciej da mi znać. Na razie wolne terminy: 18.04 sobota 16.05 sobota 17.05 niedziela 30.05 sobota 31.05 niedziela 13.06 sobota 14.06 niedziela 20.06 sobota 4.07 sobota 5.07 niedziela 18.07 sobota 19.07 niedziela 1.08 sobota 2.08 niedziela 8.08 sobota 15.08 sobota 16.08 niedziela 29.08 sobota 30.08 niedziela 12.09 sobota 13.09 niedziela
×
×
 • Utwórz nowe...