Skocz do zawartości
Forum PLWS

darekbarański

Forumowicz
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O darekbarański

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 24.03.1966

Profile Information

 • Płeć
  Facet
 • Skąd:
  Sieradz
 1. Głębokość około 1,8-2m. dno raczej równe, twarde. wyniki buduje się drobną płoteczką na tzw skróta lub batem, choć od dwóch lat do głosu dochodzą leszczyki 70-150gr, łowione pełną tyczką. Faworyzowane miejsca do tzw, cyple- niewielkie występy brzegu oraz miejsca przy rybaczówce. Rok temu sektory wygrywało od 4 do 8 kg. Wyniki zawodów Okręgowych, których jest tam sporo sprawdzisz na PZW Okręg Sieradz
 2. W Twojej odpowiedzi Rafale po części zapewne kryje się jeden z powodów dla których tylko w nielicznych, największych sklepach, można spotkać jakieś tyczki. Do takich sklepów wchodzą wędkarze "obejrzeć" bo i tak kupią w internecie, na targach, lub bezpośrednio u importera. Zresztą Ty sam masz taki sam zamiar. Więc nie dziw się, że sklepy nie chcą blokować grubych tysięcy w tyczkach dla Twojej wygody.
 3. Witam. Mam do sprzedania 2kpl odległościówkek Team Mivardi Match 4,3m, dokładnie takie jak w linku http://sklep.gorek-gliny.pl/?1236,odleglosciowka-team-mivardi-match-430 . Każda wędka wyposażona w kołowrotek Traper Expert Match 4000 taki jak w linku https://zakupywedkarskie.pl/pl/p/Kolowrotek-Traper-Expert-Match-wielkosc-4000/6292 . Wędki oraz kołowrotki zakupione październiku, użyte dosłownie 2 razy na zawodach. Jedynymi śladami użytkowania są ślady dłoni na korkowej rękojeści wędki oraz korbki kołowrotka. Na kołowrotki nawinięte 300m żyłki Rive match w średnicy 0,165. Cena za całość to 2000 zł. Wszelkie dodatkowe informacje pod nr telefonem 512328621
 4. Potwierdzam. Fluorocarbon na tym odcinku to porażka. Ja natomiast mam olbrzymi problem z kupieniem koralików o stosunkowo małym otworze wewnętrznym..Te dostępne w pasmanterii potrafią ciąć żyłkę jak nóż. To może nie do końca w temacie żyłki matchowej, ale myślę , że z tym problemem zmaga się wielu. Wszak wielkość otworu w koraliku warunkuje wielkość węzła stoperowego. A ten z kolei dobrze gdyby był z żyłki cieńszej niż żyłka główna.
 5. darekbarański

  Match

  wejdź do mnie. Mam coś swojego na sprzedaż edit;. Colmic prime match 3000 4,5m cw.2-16gr
 6. Jak możesz pisać, że kołowrotek jest super, skoro Ci źle nawija żyłkę? Przecież nawijanie żyłki to jego najważniejsza funkcja ? Zły nawój jest przyczyną wielu splątań. Na szczęście zapewne masz w komplecie kila podkładek dystansujących szpulę, którymi powinieneś wyregulować nawój. Na drugi raz zastanów się nad tym co piszesz bo miała być reklama skąd inąd super kołowrotka, a wyszło jak wyszło..
 7. Trzeba było go od razu wypłukac zamrozić. Wtedy proces pogarszania się jego jakości byłby zatrzymany. Na trening jak znalazł. A w chwili obecnej sam musisz ocenić czy to co masz w gazetach to wabik czy straszak.
 8. Zdarzało się jeszcze, że zdążyłem strzelić na koniec kilka razy konopią z procy. po tyczkę Nie strzelam jakoś super precyzyjnie.ale wstydu nie ma. Gdybym strzelał perfekcyjnie, zapewne potrzebowałbym mniejszej ilości kulek do zanęcenia..Zazwyczaj strzelam 30-50 kulek. Pierwsze 5-8 kulek strzelanych pod matcha to praktycznie masa pozbawiona robaków. Tak żeby się wstrzelić. Zauważyłem w swoim strzelaniu jedna ważną zależność, im mniej myślenia o wcelowaniu w spławik a więcej automatyzmu, tym precyzyjniejsze nęcenie. Co do dryfu zestawu, napisałem, że używam markera na bolonce Mój marker to 20gr spławik. W większości sytuacji (woda stojąca) zakotwiczenie takiego markera utrzymuje go na miejscu na czas nęcenia.( głównie dlatego go wlaśnie używam a nie bardziej podatnego na dryf matcha).Tak jak napisałem we wcześniejszym poscie, po cofnięciu tyczki, sprawdzam pozycje markera. Jeśli jest on na miejscu to rozpoczynam strzelanie. Zbyszku, nie wierzę, że wynęcenie 15 kul na tyczkę i kilku kubków zajmie Ci więcej niż 4- 5 minut. Jestem tez pewien, że jesteś w stanie wstrzelić, jeśli jest potrzeba, przez kolejne 5 minut 6-10 kulek na minutę.... przecież to mniej niż jedna na 6 sekund
 9. 10 minut na wstępne nęcenie to sporo czasu. Za przykład podam moje standardowe nęcenie dwóch linii oraz kolejność. W większości przypadków do gruntowania używam bolonki, której później w trakcie nęcenia używam jako marker. Przygotowuję zazwyczaj ok 15 kul z mieszanki pod tyczkę, podawanej z ręki, plus do 10 kulek do kubka. Pod matcha 30-50 równej masy kulek do procy. Przed sygnałem do nęcenia stawiam bolonkę z markerem i wyjeżdżam tyczką z zestawem ( nie z kubkiem bo potem mamy mokrą wędkę i trudniej się jeździ kubkiem} Na pierwszy ogień idą kule pod tyczkę rzucane z ręki. 15 kul -czas potrzebny poniżej 1 minuty. następnie cofam tyczkę, wymieniam top na ten z kubkiem i wjeżdżam kulkami (ważne aby te kulki dało się swobodnie wywieźć) czas- w zależności od wprawy ok 3-4 minut. Cofam tyczkę,. jeśli mój marker znajduje się nadal w miejscu gdzie zamierzam nęcić, zaczynam strzelać z procy. Bez problemu daje się wystrzelić 5-6 kulek na minutę. ( ja strzelam do 55 kulek w pozostałym czasie na nęcenie matcha. Należy wiedzieć Ile zajmuje Tobie dana czynność, i dopasować ilości kul zanętowych, przeznaczonych w daną strefę zarówno do swoich umiejętności jak i spodziewanego efektu z danej odległości,
 10. Dokładnie tak jak napisał Kacper. Najprawdopodobniej Twoje konsystencje zanęty, mające wabić ryby w drugiej fazie zawodów puszczając zbyt mała ilość swojej treści stają się nieatrakcyjne dla ryb względem zanęty sasiadów i ryby się przenoszą do nich. Nie wiem jaki uciąg masz rzece. Im szybszy tym, wcześniej trzeba rozpocząć donęcanie, podając kulki z kubka lub z ręki. Która wersja donęcania będzie lepsza, trzeba sprawdzić lub ewentualnie osberwowac sąsiadów.
 11. Zacznij od zwiększenia odległości między szczytówką a spławikiem.Moim zdaniem 1m to taka wyjściówka. Jeśli zestaw plątał Ci się wokół spławika lub szczytówki żadne rozmieszczenie śrucin zbytnio nie pomoże. Liczba takich splątań rośnie wraz z wysokością burty brzegowej.Natomiast jeśli zestaw plątał się podczas stabilizowania się w łowisku, położenie go bokiem a nawet uniesienie spławika nad wodę i kontrolowane jego końcowego ustawienia z pewnością zminimalizuje ilość splątań. Takie przytrzymanie splawika nad wodą spełnia dodatkowo dwie funkcje. pozwala nam szybko i precyzyjnie ustawić zestaw w punkcie nęcenia a dodatkowo umiejętnie prezentuje naszą przynętę rybkom.
×
×
 • Utwórz nowe...